SKHU
Mena:
sorbes

Nákupný košík

Počet produktov: 0 ks
V sume: 0,00 EUR

Užívateľ

+ Prihlásenie

+ Registrácia

Nábytkové kovania potreby pre nábytkárov

Naša ponuka

Eshop


 
 
 
 
 


Parametre/údržba

rimsy

Popis, technické parametre a spôsob používania výrobkov

Použité materiály:
 • frézovaná MDF doska hrúbky 18 a 25 mm
 • PVC fólia s tepelnou odolnosťou do 120° C, s vysokou odolnosťou proti vode
 • vodeodolné lepidlo vytvrdené teplom - tepelná odolnosť 100° C

Rozmerová tolerancia výrobku proti udávaným hodnotám v dokumentácii môže byť ± 0,5 mm.
Vplyvom pnutia používaných materiálov môže dôjsť k miernemu prehnutiu výrobku
 • prípustná tolerancia je ± 4 mm na 1 bežný meter.

Maximálne a minimálne rozmery výrobku sú ovplyvnené
 • technickými možnosťami používaných strojov a zariadení, ako aj rozmermi používaných materiálov.

 • Frézované diely môžu byť najviac 990 mm široké a 2400 mm dlhé
 • Hotové výrobky zalisované fóliou môžu byť najviac 1200 mm široké a 2400 mm dlhé
 • Rozmer, ktorý je kolmý na smer fólie, nemôže byť väčší než 1200 mm
 • Minimálna šírka a výška je stanovená technickými podmienkami výroby jednotlivých výrobkov, v prípade opracovania len okrajov výrobku v CNC fréze je limit 90 x 140 mm, pri lise 50 mm pri obyčajných fóliách a pri leskoch 80 mm.

Odporúčaná údržba a čistenie

 • Čelnú a zadnú plochu dvierok je možné čistiť bežnými saponátovými prostriedkami, ktoré neobsahujú pevné prímesy (drobné pevné čiastočky by mohli plochu doškriabať).
 • Dvierka nie je možné čistiť ani chemickými prostriedkami (riedidlami a pod.), ktoré reagujú s PVC a narušujú jeho štruktúru.
 • Pri užívaní je nutné vyvarovať sa zatečeniu vody do miest, kde je odhalený materiál MDF (napr. otvory pre pánty alebo úchytky, otvory pre sklo atď.)

Údržba a čistenie lesklých dvierok

 • Pre dosiahnutie požadovaného lesku je po ukončení montáže potrebné opatrne odstrániť ochrannú fóliu. Po jej odstránení odporúčame lesklý povrch nečistiť. Je to potrebné z dôvodu, aby povrch vlastnej fólie po odstránení ochrannej fólie za 7 dní vyzrel a nadobudol tak odolnejší povrch.
 • Na čistenie nie je možné použiť prípravky bieliace/oxidačné ani chemické prostriedky (riedidlá a pod.), ktoré reagujú s PVC a narušujú jeho štruktúru. Na čistenie nepoužívame ani leštiace emulzie a čistiace prostriedky s ošetrujúcimi voskami. Ošetrujúce prostriedky na drevo nesmú byť používané na plochy s plastovým povrchom.
 • Lesklé plochy nikdy nečistíme na sucho ani sa ich nesnažíme doleštiť.
 • Pri používaní sa vyvarujte kontaktu dvierok s tvrdými, ostrými, prípadne horúcimi predmetmi.
 • Odporúčame použiť mydlový roztok, čistú jemnú handričku a potom povrch opláchnuť vlažnou vodou a jemne bez výraznejšieho tlaku na povrch fólie do sucha utrieť.

Návod na údržbu výrobkov s povrchovou úpravou - štandardná fólia

Doporučené čistenie: Používajte bežné čistiace kvapaliny na plasty. Znášanlivosť konkrétneho prostriedku s fóliou odporúčame najprv vyskúšať na skrytom mieste. Škvrny od silno zafarbených substancií zmyze čo najskôr vodou s prídavkom bežného čistiaceho prostriedku(nie abrazívneho). Škvrny nenechajte zaschnúť -ich odstránenie je neskôr omnoho náročnejšie. Zvyšky škvŕn ,hlavne mastné fľaky a usadeniny ,možno vyčistiť 30% horúcim roztokom mazľavého mydla s pomocou jemnej kefky. V prípade potreby doný postup zopakujte. V prípade ťažko odstránitelných škvŕn možno použiť čistidla s podielom alkoholu najviac 15-20% CLIN,AJAX alebo čistič okien. Na záver zmyte zbytok čistiacich prostriedkov vlažnou vodou a fóliu vysušte.
Upozornenie: Nepoužívajte farbené čističe(ani riedené alebo koncentrované),lebo ich farba môže na folii zanechať stopy. Parné alebo vodné vysokotlakové čističe nie sú k čistenie fóliovaných dvierok vhodné .Takisto fólie nie sú odolné ani voči rozpúšťadlám ako sú riedidlá, odlakovače alebo koncentrovaný alkohol.

Návod na údržbu dvierok s povrchovou úpravou - leskla fólia

Doporučenie čistenie: Výrobky sú opatrené ochrannou modrou alebo priesvitnou fóliou proti poškrabaniu pri doprave, manipulácii a montáži. Povrch by sa nemal čistiť skôr ako po 4 týždňoch po odstránení ochrannej fólie. Potom môžete použiť teplú vodu a jemnú handričku.
Upozornenie: Použijete akýkoľvek čistiaci prostriedok, dbajte na to, aby neobsahoval aromatické uhľovodíky, estery, ketóny, halogénové hydrocarbonáty alebo alkohol v koncentrácii nad 25%. Nedoporučujeme tiež použiť detergentu na bázy octu. Prostriedky by nemalý byť abrazívne ( drsné, hrubé ) a mali by byť vždy zriedené s teplou vodou. V prípade nedodržania postupu pri údržbe našich výrobkov nebude reklamácia na poškodenie uznaná.

Návod na údržbu dvierok s povrchovou úpravou - matná fólia

Dekory č:18,20,44,165,166,167,168,169,170,171,172. Matný vzhľad fólii uni farieb a dekorov je v matných fóliách dosiahnutý použitím špeciálnych aditív a pečatného vosku. Obzvlášť pri svetlých dekoroch sa prejavuje citlivosť voči silne zafarbeným tekutinám a substanciám. Pre účel zachovania kvality povrchu je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania.
Doporučenie čistenie: Pred manipuláciou z dvierkami matnou fóliou je potrebné vyčistiť si pracovný stôl od bežného prachu a nečistôt. Ak sa vyskytnú na dvierkach škvrny silné zafarbených substancií ( kávou, horčicou, karí korením alebo Červeným Vínom) zmyte čo najskôr vodou s prídavkom bežného čistiaceho prostriedku (nie agresívneho!). Škvrny nenechávajte zaschnúť pretože v tomto prípade nebude možnosť nečistoty odstrániť. Zvyšky škvrn najmä mastné striekance a usadeniny, možno vyčistiť na 30% horúcim roztokom mazľavého mydla pomocou jemnej kefky, alebo alkoholom (etanol, maximálny podiel 10%). Tento postup podľa potreby zopakujte. Na záver zmyte zvyšky čistiacich prostriedkov vlažnou vodou a vysušte jelenicou na okná. Pre prevenciu poškodenia povrchu vyskúšajte najprv čistiaci prostriedok na nenápadnom malom mieste v malom množstve a krátkodobom pôsobení. Pritom je potrebné zohľadniť pokyny výrobcu čistiaceho prostriedku.
Upozornenie: Nepoužívajte na čistenie zafarbené handry, čističe, lebo ich farbivá môžu na fólii zanechať stopy!(čistite bielou handrou a používajte bezpigmentové čističe!)